شهیدکاظم محمدقلی نیا

بار ای خدای هستی! می‌بینم كه ابلیسان زمان در مقابل تو قد علم كرده ومی‌خواهند نور پرفروغ تو را كه همانا اسلام عزیز است خاموش كنند، من به فرمان نایب امام زمان (عج) روح خدا، همگام با هم كیشان خود بر این ابلیسان خواهیم تاخت  و به همه قابلیان زمان خواهیم گفت كه: 

ما خلق‌های خون و شهادتیم       تمثیلی از حماسه ایثار و هدایتیم

مـائیــم از نبــیــره آفتــاب           كه اینگونه در مقابل ظلمتیم

ما در‌ نبرد‌حق‌ و باطل با درخشش حق    بر قله همیشه رفیع شجاعتیم.

در باور شما بی باوران خاك           ما شعله ستـاره صبـح بشارتیم

زندگینامه روحانی شهید محمد كاظم محمد قلی نیا

محمد كاظم محمد قلی‌نیا سال 1346 در روستای بیشه سر در خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. دوران طفولیت را دركانون گرم و پر مهر مادر گذراند و درس عشق را از همان ایام، در دامان مادر در مجالس عزاداری امام حسین (ع) آموخت.

برای یادگیری الفبای زندگی نیز گام در مدرسه ی ابتدایی بهشت آئین زادگاهش نهاد و این دوره را با موفقیت به پایان رساند.

ایشان مقطع راهنمایی را در مدرسه سید العلما بابل مشغول به تحصیل شد و پایه‌ی اول و دوم را با موفیقت گذرانده و پایه‌ی سوم را با توجه به علاقه‌ی وافرش به فراگیری علوم اسلامی، نیمه كاره رها كرد و در پی جستجوی حقیقت، گام به حوزه علمیه جعفریه رستمكلای بهشهر به مدیریت حضرت آیه الله ایازی نهاد.

از بركات معنوی فضای حوزه رستمكلا كه حضرت آیه الله ایازی هر شب چهارشنبه با بحث‌های اخلاقی عطرآگین می‌كرد بهره‌های فراوانی برد، و از رفتار توام با پاكی و صدق و صفای او، این آموزه های اخلاقی به نیكی هویدا بود. مراقبت از نفس بسیار داشت هر شب قبل از خواب حداقل نیم ساعت به توجّه و تذكر نفس و راز و نیاز می‌پرداخت و نیمه شب با خواندن نماز شب با حضرت دوست راز و نیاز عاشقانه ای داشت و این رسم زیبای هر شب وی بود.

از ویژگیهای زیبای اخلاقی او احترام به پدر و مادر بود. هر وقت كه از حوزه به نزد پدر و مادر می‌آمد دستشان را می‌بوسید و هنگام خداحافظی نیز این كار شایسته را تكرار می‌كرد.

 با وضو بودن یكی دیگر از ویژگی‌های بارز او بود، اقامه نمازهای مستحبی و از جمله كارهای روزمره او بود. از نظر علمی نیز از طلبه‌های زحمت كشیده و با سواد حوزه بود و بخاطر همین مراقبت از نفس و پرداختن به علم، اجازه تدریس یافت و علوم صَرْف را به تدریس پرداخت. به گفته یكی از شاگردانش استادی او و تسلط  بر بحث‌های صرفی در زمان تدریس به خوبی نمایان بود و خیلی منطقی و استدلالی بحث می‌كرد.

شیخ شهید ما، در زمان تحصیل و تدریس حوزوی از زمانه و روزگار خود غافل نبود در سال 1364 ندای حضرت امام خمینی (ره) را لبیك گفت و به جبهه نبرد حق علیه باطل عزیمت نمود، عشق به جبهه و دیدار دوست مجالش نداد. تا اینكه در فروردین 1365 به دیار عاشقان منطقه عملیاتی جنوب كشور اعزام شد و در گردان مالك اشتر لشكر ویژه 25 كربلا در ادامه عملیات و‌الفجر 8 در منطقه عملیاتی(فاو) در 12/2/65  به درجه‌ی رفیع شهادت نایل گردید و به آرزوی دیرینه اش كه در نماز شب‌ها آنرا طلب می‌كرد رسید. پیكر پاكش در روز 18/2/65 در گلزار شهدای بیشه‌سر  توسط مادرش به خاك سپرده شد.

«یادش گرامی وراهش پر رهروباد.»

روحانی شهید محمدکاظم محمدقلی نیا

 وصیت نامه روحانی شهید محمدكاظم محمد قلی نیاء

«بسم الله الرحمن الرحیم»

اینجانب محمد كاظم محمد قلی نیاء فرزند رحمت الله یكی از بندگان خدا هستم و رهرو  و مقلّد خمینی روح الله. حال كه در اینجا یعنی میدانگاه رزم دلیران هستم. هر یك از رزمندگان وصیّت نامه‌ای برای خویش می‌نویسند و طبق دستورات مذهبی باید وصیّت‌نامه داشت. باید اذعان دارم كه من چه بنویسم از كی و از چی بنویسم! اگر از خود بگویم، من كیستم، شاید خدا را خوش نیاید و از خود رنجانده باشم. چونكه تمام وجود من از خداست و خداست تمام وجود من. و من بی او هیچ هستم ولی محض سنّت، چند كلمه‌ای من باب تذكّر مرقوم می‌دارم. پروردگارا دنیائی كه در آن زندگی می‌كنیم نشانه‌ای از وجود توست و تو آنرا آفریده ای و سئوالاتی آورده ی و آن كلمه طیبه، « لا اله الا الله» بود و من نیز به نوبه خود میگویم الله اكبر، كه خدا بزرگتر است.

تو حق هستی و من بر این كلمه ایمان دارم وبه آن می‌سازم و همه كسانی كه در مقابل تو ایستانده اند باطل هستند و اِنَّ الباطلَ كانَ زهوقاً » و باطل هم رفتنی است.

 ومن طبق دستور تو، با آنها مقابله خواهم كرد و از شعار « لا اله الا الله» با خون خود پاسداری می‌نمایم و امیدوارم كه بپذیری.

توقع هیچ پاداشی نمی توانم داشته باشم چون من آفریده تو هستم و تو بر من منتّ نهاده، آرزو می‌كنم كه این مرگ در راه تو باشد مورد قبول و رضای تو واقع شود بار ای خدای هستی! می‌بینم كه ابلیسان زمان در مقابل تو قد علم كرده ومی‌خواهند نور پرفروغ تو را كه همانا اسلام عزیز است خاموش كنند، من به فرمان نایب امام زمان (عج) روح خدا، همگام با هم كیشان خود بر این ابلیسان خواهیم تاخت  و به همه قابلیان زمان خواهیم گفت كه: 

ما خلق‌های خون و شهادتیم                 تمثیلی از حماسه ایثار و هدایتیم

مـائیــم از نبــیــره آفتــاب                     كه اینگونه در مقابل ظلمتیم

ما در‌ نبرد‌حق‌ و باطل با درخشش حق         بر قله همیشه رفیع شجاعتیم.

در باور شما بی باوران خاك                    ما شعله ستـاره صبـح بشارتیم

و اما شما ای پدر و مادر عزیز، برای من زحمت كشیدید و من نتوانستم زحمات شما را جبران نمایم، از شما جداً می‌خواهم كه برای من استغفار و طلب آمرزش نمائید. ای كسانیكه صدایم بگوشتان میرسد انسان تنها در مقابل مرگ تسلیم است و هیچ كاری از او برنمی‌آید پس چه بهتر كه این مرگ در راه عشق. در راه آنكس باشد كه انسان او را می‌پرستد و بصورت شهادت از این دنیا برود.

به شما برادران سفارش میكنم كه همیشه در صحنه انقلاب باشید به شما خواهرانم سفارش می‌كنم حجاب را رعایت كنید كه می‌كنید و شما دوستانم پیرو راهم باشید و شما ای امت اسلام از تفرقه بپرهیزید زیرا استعمارگران گفته اند: تفرقه بینداز و حكومت كن.

و در آخر لازم می‌دانم این نكته را بگویم كه ای كسانی كه برگردن من حق دارید و من مدیون شما هستم حلالیت می‌طلبم و در صورت عدم رضایت ذوی الحقوق خواهشمندم كه به ولی من مراجعه كنند و حقشان را بگیرند. زیرا حق الناس بخشودنی نیست مگر با رضایت صاحبان. از همه شما تشكر می‌كنم كه از راه دور و نزدیك تشریف آورید من و خانواده ام هرگز نمی‌توانیم این زحمات شما را جبران كنیم فقط اینرا می‌گویم كه «جزاكُمْ اللهً خَیراً كَثیراَ» خداوند به شما اجر نیكوكاران عطا كند انشاء الله

والسلام محمد كاظم محمدقلی نیاء

 منبع :کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: شهدای خادم مسجدالنبی، 
برچسب ها: هیات انصارالحسین مسجدالنبی بیشه سر، مسجدالنبی بیشه سر، بیشه سر، انصارالحسین بیشه سر،  

تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 11:55 ق.ظ | نویسنده : خادم العباس | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic